Informacje o ozonowaniu

Ozonowanie jest obecnie najczęściej stosowaną metodą odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Ozon sprawia, że czyszczenie klimatyzacji jest procesem bezinwazyjnym, bezpiecznym i przede wszystkim najskuteczniejszym. Ponadto ozon usuwa roztocza, likwiduje pleśń i grzyby z kanałów wentylacyjnych, skutecznie likwiduje (rozkłada) dym papierosowy oraz zapachy zwierzęce.

Ozon jest gazem o silnych właściwościach sterylizacyjnych. Jest w stanie niszczyć bakterie, wirusy i nieprzyjemne zapachy. Występuje naturalnie w środowisku, głównie jako skutek uderzenia błyskawicy. Świeży zapach po burzy to najczęściej efekt naturalnego wytworzenia ozonu. Ozon samoistnie wraca do stanu zwykłego tlenu w trakcie rozkładu.

Ozon działa bardzo silnie, ma jednak bardzo krótki cykl życia. W wyniku styczności z bakteriami, wirusami lub nieprzyjemnymi zapachami, dodatkowy atom tlenu niszczy je całkowicie poprzez utlenianie. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony i nie pozostaje nic - ani bakterie ani zapach. Jedyną pozostałością jest czysty tlen. Przy całej swojej efektywności ozon jest bezpieczny. Jest gazem znanym od prawie wieku i zbiór informacji na jego temat jest bardzo bogaty. Gdy jest prawidłowo wykorzystywany, podobnie jak środki czyszczące, ozon jest bezpieczny.

Jedną z podstawowych metod powstawania ozonu jest wyładowanie koronowe. Urządzenia, z których korzystamy wykorzystują właśnie tą metodę, symulując powstanie błyskawicy. W momencie, gdy ozon zostanie wytworzony w urządzeniu i rozproszony w aucie lub pomieszczeniu, rozkłada się on z powrotem do czystego tlenu. Ozon, mimo całej swojej siły nie jest trwały, wykonuje swoje zadanie i ulega rozkładowi.

Zapach nie powróci, jeżeli ozon zostanie zastosowany w sposób prawidłowy. Zniszczy on (utleni) źródło zapachu. W przypadku zapachu stęchlizny konieczne jest usunięcie wilgoci, która ten zapach powoduje.

Ozon usuwa podrażnienie powodowane przez gazy fenolowe poprzez ich utlenienie. Fenole są niewidoczną częścią dymu papierosowego, która powoduje podrażnienie oczu i wytwarza niemiły zapach. Ozon pozbawia całkowicie każde środowisko efektów działania dymu papierosowego, a nie usuwa tylko widoczne cząsteczki dymu poprzez ich filtrację, jak to robią elektroniczne oczyszczacze powietrza.

Bakterie to jednokomórkowe istoty o mikroskopijnej wielkości, o bardzo prostej strukturze. Ciało bakterii chronione jest w dużym stopniu przez trwałą błonę. Ozon ingeruje w proces przemiany materii pojedynczych komórek, hamuje i blokuje działanie enzymatycznego systemu odporności. Odpowiednia dawka ozonu przedostaje się przez komórki błony bakterii, co powoduje jej całkowity rozkład.
AUTO-POMOC
Zamość
Świadczymy usługi całodobowej autopomocy i autoholowania 

Tel. 501 473 692 
Kreator stron www - szybka strona internetowa